Torshov Sport Fotball
MENU

Dette er Manchester Citys hjemmedrakt for 2016/17

Det nye emblemet er et moderne design av originalen, som inneholder Manchester-skipet, de tre elvene og den røde Lancashire-rosen. For første gang er også Manchester Citys grunnleggelsesår, 1894, tatt med i emblemet.

Den nye hjemmedrakten kombinerer den tradisjonelle City-blåfargen med en mørkere blåfarge på detaljene. En estetisk oppgradering for klubben som anser seg selv å være blant Europas elite.

su16_ck_comms_h_crest_match_man_city_r_59865

su16_ck_comms_h_front_match_man_city_r_59867

To hyllester til klubben er også sydd inn i designet. “City” står skrevet bak i nakken og på innsiden av ermene. “Est 1894” minner om klubbens historie, samt at det er en referanse til det nye klubbemblemet.

su16_fb_we_mancity_ck_home_group_hfr8-003_59875

Fra venstre til høyre: Kelechi Iheanacho, Raheem Sterling, Kevin De Bruyne, Sergio Agüero og David Silva i den nye hjemmedrakta.

su16_ck_comms_h_full_body_match_man_city_r_59866

Sidene på drakten viser en marineblå stripe som går videre nedover på shortsen. De hvite strømpene har en mørkere blåfarge med lineære striper på baksiden av leggen, som viser klubbens tradisjonelle andrefarge.

Hva synes City-fansen om den nye drakta? Er det en forbedring fra de foregående årene? Legg inn din kommentar under.​

Mine favoritter

Det finnes ingen produkter som svarer til valgene.